مجله اینترنتی خانه دریا

افرایش 10درصدی معماران نسبت به یک دهه گذشته

مجله معماری خانه دریا : شورای ملی انجمن ثبت معماران شاغل اطلاعات جدیدی را در مورد ارزیابی تعداد معماران مجاز در ایالت متحده منتشر کرده است. کمپین NCARB سالانه آماری نسبت به معمارن شاغل فعال را منتشر می کند و طبق برنامه سالانه خود تعداد هیئت مدیره ها و شرکت های معماری ثبت شده در سال 2017 را بررسی کرده است. آمار زیر مجوزهای معماری ثبت شده در 50 ایالت کشور آمریکا، محدوده کلمبیا در ایالت واشنگتن، جزایر گوام در آمریکا، پورتوریکو و بخشی از جزایر ویرجین در ایالت متحده می باشد. در ادامه میزان دقیق این آمار را منتشر و بررسی کرده ایم که چه تاثیری بر شغل معماری خواهد داشت.
در نگاه اول این آمار نشان دهنده رشد چشمگیر برای حرفه معماری است. تعداد معمارن مجاز در ایالت متحده به 113554 نفر افزایش داشته است که بر اساس این آمار 3 درصد نسبت به سال 2016 و 10 درصد نسبت به یک دهه گذشته می باشد. این مبحث زمانی جالب توجه است که رشد جمعیت در 10 سال گذشته در کشور آمریکا فقط 8 درصد بوده و این معماران بوده اند که درصدی بالاتر را نسبت به رشد جمعیت به خود اختصاص داده اند. چنین ارقامی نشان می دهد که از هر 2900 نفر در آمریکا یک نفر معمار می باشد. برای نشان دادن این آمار توسط یک دیدگاه، یک شرکت معماری متوسط با 50 کارمند بالقوه می تواند بر روی 145 هزار نفر در آمریکا تأثیر بگذارد.
به طور طبیعی، بر اساس آمار فوق می توان متصور شد که دلیل افزایش معماران، افزایش کارها و پروژه های معماری است و تأثیر بیشتری را برای حرفه معماری ایجاد می کند. اما ممکن است افزیش تعداد معمارن بی ربط باشد و ارتباطی با مبحث بالا نداشته باشد. به همین علت باید گزارش NCARB و آنچه که به معنای واقعی در حرفه موثر تلقی می شود را مشاهده نمود. در ادامه تحلیل کوتاهی در مورد اثرات شغل معماری بر تعداد پروژه منتشر شده است.
در طول چند سال گذشته، NCARB تلاش زیادی کرده تا راه حل کسب مجوز و موانع غیرضروری را ساده کند. مدیرعامل NCARB، مایکل جرج آرمسترانگ معتقد است که اعداد در گزارش های اخیر نشان دهنده تلاش این گروه می باشد. با بیش از 5200 کاندید تکمیل دوره های آموزشی، و معیار ها و تجربه مورد نیاز برای صدور مجوز می تواند یک رکورد امیدوارکننده برای نسل های آینده ارائه دهد.
در حالی که این اعداد نشان دهنده یک سیر صعودی برای حرفه معماری می باشند، مهم است کمی به گذشته بازگردیم و این امر را از بعد اقتصادی تحلیل کنیم. حال این سوال مطرح می شود: عرضه بالاتر معمارن در طول یک دهه گذشته، به معنای کار کمتر برای شرکت های معماری است؟
چون به لحاظ اقتصادی عرضه بیشتر به تقاضای کمتر منجر می شود و این یک معضل برای حرفه معماری است.
برای مبارزه با عرضه و تقاضا به این شیوه، حرفه معماری می بایست شروع به جست و جوی روش های نوآورانه کند و به تمرین آنها بپردازد. روابط سنتی با مشتری ها رو به اتمام بوده و در حال تکامل به عصر دیجیتال قرار گرفته است. زمان آن فرا رسیده از طریق سرمایه گذاری جدید، راه های جدیدی برای ایمن کردن آینده شغلی خود بیابیم. تکامل تکنولوژی و عصر دیجیتال بهترین فرصت برای تکوین حرفه معماری است. این گزارش ثابت می کند که زمان هیجان انگیزی را برای خلاقیت در صنعت سپری می کنیم و ضروری است که از خلاقیت خود در پیشرفت صنعت ساختمان و شغل معماری بهره ببریم. بنابراین خود را این جمعیت (شرکت های معماری حاضر) جدا کنید تا با امتحان راه حل های جدید به مسیری دست یابید که تا کنون از آن اطلاع نداشتید و یا آن را ممکن نمی دانستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *