مجله اینترنتی خانه دریا

طراحی و اجرا پروژه های معماری را در کوهستان

مجله معماری خانه دریا : کوه ها یکی از مکان هایی به شمار می رود که هر معمار دوست دارد یک بنا در آن طراحی کند. با این حال کوهستان مکان جذابی برای طراحی و معماری است، اما به همان مقدار هم با چالش و محدودیت های طراحی مواجه می شویم که کار را بسیار دشوار می کند. به عنوان مثال دور بودن  از شهر، آب و هوای متغیر و فاصله زیاد با مکان های خدمات دهنده ساخت و ساز را دشوار می سازد. بخصوص اگر بخواهید بنایی متفاوت با متراژ زیاد طراحی کنید. در ادامه 15 ساختمان خاص و نحوه طراحی و اجرای چنین پروژه هایی را برای شما معرفی کردیم. این نمونه ها می تواند شما را به طراحی و ساخت در کوهستان آشنا کند.

طراحی در سایت های کوهستانی همواره با محدودیت هایی همراه است. نبود مصالح و نیروی کار متخصص به همراه امکانات رفاهی جزء اصلی ترین موانع کار در مناطق سخت می باشد. به طور کلی سه شیوه برای راحتی اجرا و ساخت در شرایط سخت وجود دارد:
1-استفاده از مصالح بوم آورد: به کار بردن و جمع آوری مصالح بومی راحت ترین شیوه در ساخت پروژه های معماری می باشد. یکی از زمینه های شروع طراحی، جمع آوری اطلاعات و مطالعات منطقه ای است تا با خصوصیات سایت مورد نظر آشنا شوید. در هنگام مطالعات و جمع بندی اطلاعات فاز صفر، مواد و مصالح پرکاربرد منطقه را شناسایی کنید و از آن در طراحی خود بهره ببرید.
2- استفاده از نیروی کار منطقه: معمولا هر تیم معماری دارای یکی تیم اجرای و نیروی کار مختص به خود است. اما پروژه هایی که در مناطق دور از شهر قرار دارند رفت و آمد نیروهای کار خود مجموعه را سخت می کند. بخصوص اینکه هزینه فرستادن نیروها بسیار زیاد است. به همین دلیل با استخدام نیروهای متخصص منطقه هم به کار خود سرعت می دهید و هم در رشد اقتصادی منطقه کوشا بوده اید.
3- استخدام یک تیم طراحی و معماری حرفه ای برای پروژه تان: به طور قطع وقتی کارتان را به تیمی متخصص با رزومه ای کامل واگذار می کنید، خیالتان از بابت روند کلی پروژه راحت است. یک تیم باتجربه و خوش نام می تواند در ساخت ویلا، هتل، کلینیک یا رستوران شما در کوهستان بهترین گزینه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *