مجله اینترنتی خانه دریا

نگاهی به دانشکده معماری MIT

مجله معماری خانه دریا : اگر به دنبال ادامه تحصیل در رشته معماری در مقاطع ارشد و دکترا در ایران یا خارج کشور هستید و یا در صدد یافتن موضوع و گرایش مورد علاقه خود در معماری می‌باشید و یا می‌خواهید بدانید آخرین ترندها و تکنولوژی‌ها در معماری کدامند، پیگیری برترین دانشگاه‌های معماری جهان برای شما بسیار مفید است. همراه آرل باشید تا بخش ها و سایت دانشکده معماری MIT بیشتر آشنا شوید.
دانشکده معماری MIT در سال 2018 برای چهارمین سال در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های جهان (QS World University Rankings) رتبه اول را در معماری و محیط مصنوع (Architecture/Built Environment) کسب کرد. علاوه بر این در هنر و طراحی (Art and Design) نیز این دانشکده چهارم جهان شد.

دانشکده معماری MIT سرآمد پژوهش و طراحی در معماری است. سایت این دانشکده مرجع بسیار خوبی برای دیدن آخرین تحقیقات دانشگاهی معماری و بهترین برنامه‌های آموزشی در این رشته است. بهترین تزها و طرح‌های دانشکده در این سایت، همراه با توضیحات آورده می‌شود.

با هم نگاهی به سایت دانشکده معماری MIT می‌اندازیم :

طراحی سایت، مینیمال است و در صفحه اصلی عکس‌هایی از مهم‌ترین پروژه‌های در حال انجام دانشکده را می‌بینیم؛ کافی است روی Menu در بالای سمت چپ سایت کلیک کنید تا منوی کاملی از گزینه‌ها را ببینید.

همین طور که می‌بینید در این دانشکده 5 گروه و گرایش کلی وجود دارد :
1. معماری و شهرسازی (Architecture and Urbanism)، فرهنگ،
2. هنر و تکنولوژی (Art, Culture and Technology) ،
3. تکنولوژی ساختمان (Building Technology) ،
4. محاسبات (Computation)  و
5. مطالعات تاریخی و انتقادی (History Theory and Criticism).

با کلیک بر نام هر گرایش وارد صفحه مرتبط می‌شوید و می‌توانید آخرین پروژه‌ها و اخبار را رصد کنید.

بخش Subjects دانشکده معماری MIT

در قسمت Subjects می‌توانید عنوان، شرح دروس و نام استاد ارائه‌دهنده را ببینید. در قسمت Research Topics می‌توانید عناوین تحقیقات در حال اجرا را ببینید. این تحقیقات در شش دسته در حال اجرا هستند :

  •  تهویه ساختمان (Building Ventilation and Diagnostics) ،
  • مطالعات انرژی ساختمان (Building Energy Studies) ،
  • مواد ساختمانی و اجرا (Building Materials and Construction) ،
  • نورگیری روز (Daylighting) ،
  • سازه (Structures) و
  • مطالعات بین‌الملل (International Studies).

هر دانشجو برای انجام تز پایانی موظف است در فرآیند طراحی در یکی از این تحقیقات مشارکت کند. بسیاری از دانشجویان با فعالیت به عنوان دستیار پژوهشی، کمک‌هزینه تحصیلات، دریافت می‌کنند.

گرایش‌های کارشناسی ارشد

این دانشکده در مقطع لیسانس دو گرایش Bachelor of Science in Architecture ) BSA) و Bachelor of Science in Art and Design) BSAD) را ارائه می‌دهد و گرایش‌های ارشد شامل دوره‌های دوساله زیر می‌باشد :
• Master of Architecture) MArch)
• Master of Science in Architecture Studies ) SMArchS)
• Master of Science in Building Technology ) SMBT)
• Master of Science in Art, Culture and Technology) SMACT)

گرایش های دکترا

دوره دکترا در سه گرایش تکنولوژی ساختمان (Building Technology)، محاسبات (Computation) و مطالعات تاریخی و انتقادی (History Theory and Criticism) ارائه می‌شود که زمان طی آن عموما 5 تا 6 سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *